Новини / Най после победа!!!

Най после победа!!!
19.03.06 18:48

Автор:Фотев
Новият наставник Ясен Петров дебютира с победа на треньорското кормило на Черно море.В изключително нервен сблъсък "моряците" успяха да надделеят с 3:1 над Вихрен.В началото,обаче срещата не тръгна никак благоприятно.Явно затормозени психически от двете пролетни поражения
черноморци трудно организираха атаки през първото полувреме.Личеше си припряност в играта и се разчиташе предимно на центрирания и разбърквания.От своя страна гостите на два пъти излязоха в стрелкови позиции,но Бачев и Софрониев бяха неточни.Публиката отново започваше да негодува,когато в 37-ата минута Петър Костадинов засече с воле една избита топка от Господинов и от 26-27 метра я прати в долния ляв ъгъл на Йордан Линков.Още в 1-ата минута на второто полувреме Вихрен останаха с 10 човека.Георги Владимиров се откъсна сам срещу вратаря и бе повален от португалеца Пиня,който заслужено получи втори жълт и респективно червен картон.Оттук до края Черно море бе пълен господар на терена.В 60-ата минута при една образцова атака Владимиров проби по десния фланг,центрира,и влезлия четири минути по-рано Христов реализира за 2:0.След това последваха още няколко атаки,при които пропуски направиха Христов,Симов и Владимиров.Все пак в 69-ата минута последния се откъсна от дясно и бе спънат от Линков в наказателното поле.Моралес бе точен от бялата точка за 3:0.Явно успокоени от класическия резултат,защитата на Черно море проспа едно центриране на Бачев в 77-ата минута и Стойнев ефектно намали.До края резултата се запази и "моряците" записаха първа шампионатна победа от 22.10.2005г.

Черно море-Вихрен 3:1
37мин.Костадинов,60мин. Христов, 69мин. Моралес-дуз, 77мин. Стойнев