Новини / Победа в предпоследната контрола

Победа в предпоследната контрола
26.07.06 20:11

Автор:Йордан Фотев
Черно море победи с 3:1 Дунав в предпоследната си контрола от лятната подготовка.Над всички бе централния нападател Масена Моке,който вкара две изключително красиви попадения и постоянно тормозеше противниковата отбрана.Старши треньора Ясен Петров не разчита в двубоя на редица титуляри като Владимиров,Стоянов,Генчев и Вачев.На вратата като титуляр излезе Йордан Линков,а защитата се състоеше от карето Костурков,Александров,Милошевич и Джоров.Триото халфове бе Жеков,П.Костадинов и В.Костадинов.По крилата действаха Величков от ляво и Андонов от дясно,а на върха на атаката бе Моке.Мачът започна в лежерно темпо.И двата отбора опитваха атаки,които обаче бяха неуспешни.Все пак в 24-ата минута моряците бяха на косъм от гола,след като при едно меле пред вратата на русенци топката се разходи по голлинията,но бе изчистена от защитник на Дунав.Малко по-късно Бойко Величков бе принудително заменен,след като се контузи.В 33-ата минута Моке бе изведен успоредно на вратата,той рязко се обърна елиминирайки двама защитника и с топовен шут откри.Три минути по-късно Дунав успя да върне гола след центриране,което бе засечено с глава от снажния Кристиан Християнов.До края на полувремето ще се запомнят два  удара на Моке от пряк свободни,които излязоха в аут.
Още в първите минути на второто полувреме Черно море отново излезе напред в резултата.Моке отново застана зад топката при един пряк свободен и от третия път успя.Малко след гола конгоанеца пропусна да направи хетрик,след като негов удар с глава мина на сантиметри от гредата на Василев.Третото попадение за Черно море бе дело на Марто Христов ,който се възползва от далечен пас на отлично представилия се Кирил Джоров.
Последната контролна среща на Черно море е в събота от 18:00 часа срещу Светкавица,когато ще бъде и официалното представяне на отбора за сезон 2006/07.

ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАВ 3:1