Новини / Моряците първи на турнира в Бад Харсбург

Моряците първи на турнира в Бад Харсбург
22.07.06 22:32

Автор:Йордан Фотев
Черно море спечели международния четиристранен турнир "Бад Харсберг 2006",който се проведе близо до Хановер.Това се случи след като в последния си мач зелено-белите надиграха първодивизионния холандски "Хераклес" с 2:1.Момчетата на Ясен Петров започнаха много силно срещата и още в 11-ата минута ликуваха след красив гол на Георги Владимиров.На-
тиска на моряците продължи и седем минути по-късно те получиха правото да изпълнят дузпа,която обаче бе пропусната от Масена Моке.След този пропуск холандците се поокопитиха и изравниха играта.Два тяхни силни удара минаха на сантиметри от гредите на Линков.Все пак в 30-ата минута те успяха да изравнят след гол на нападателя им Ариес.Мачът продължи да се развива двуостро,а в 40-ата минута Черно море достигна до втори,ока-
зал се впоследствие победен гол.Негов автор стана атакуващия халф Бойко Величков.
След почивката двата отбора извършиха доста смени,но резултата остана непроменен,за което голяма заслуга имаше вратаря Йордан Линков.
Така Черно море събра актив от 7 точки и зае първото място,но не получи купа,след като организаторите не бяха предвидили такава.
Отборът се прибира утре по обяд,когато самолетът им  каца на летище София,след което ще се придвижат до Варна.До началото на първенството моряците ще се готвят при домашни условия.На 28.07.2006 г. от 18:00 часа Черно море ще играе контрола с Дунав,като преди началото и ще бъде официално представен отборът за сезон 2006/07.
Състава срещу "Хераклес":77.Линков-15.Александров,23.Милошевич,