Новини / Минимална загуба в последният кръг

Минимална загуба в последният кръг
31.05.06 20:19

Автор:Йордан Фотев
Черно море допусна минимална загуба с 2:1 от Локо(сф) в последния кръг на TBI "А" група и след получилите се други резултати завърши на осмо място в крайното класиране.
През по-голямата си част мачът премина с надмощие на домакините,които преди мача празнуваха класирането си за евротурнирите.Ясен Петров излезе с позната стартова единайсеторка,като единствено отсъстваха контузените Мирчев и Вачев,наказания Лопеш,както и Моралес.
През първото полувреме почти всички интересни ситуации бяха пред вратата на моряците.Те обаче или завършваха с пропуски на нападателите на железничарите,или блестящо се намесваше Краси Колев.Най-деен в неточностите бе звездата Цветан Генков,който имаше цели три шанса за гол,но не успя да реализира нито един.
Все пак още в началото на второто полувреме Локомотив поведе.Точен в 49-ата минута бе сръбския таран Саша Антунович,който засече с глава центриране от корнер на Кристиян Добрев.След гола червено-черните продължиха да атакуват,но с пропуски се отчетоха Антунович и Атанасов.В 77-ата минута при едно центриране топката срещна ръката на Станислав Стоянов и главния съдия Красимир Йосифов показа бялата точка.Зад топката застана Пасков и с топовен шут удвои.След гола мачът се успокои,а 22-ата вече мислиха за предстоящата ваканция.Черно море успя да намали три минути преди края.Генчев изведе Тошко Симов в наказателното поле,но миг преди да стреля нападателя бе избутан от Радуканов и Йосифов свири втора дузпа,този път за моряците.Точен бе Диян Генчев,който оформи крайното 2:1.
Така Черно море завърши един успешен сезон,в който достигна до финал за Купата на България и постави основите от които до година ще се атакуват евротурнирите.

ЛОКО (СФ) - ЧЕРНО МОРЕ 2:1