Новини / Погром над Берое!!!

Погром над Берое!!!
16.05.06 22:10

Автор:Йордан Фотев
Черно море продължава с невероятното представяне откакто Ясен Петров пое отбора.В мач от 27-ия кръг моряците постигнаха разгромна победа с 4:0 на негостоприемния стадион "Берое" в Стара Загора.Зелено-белите излязоха необременени с единствената цел да се позабавляват преди върховния момент през този шампионат-финала за Купата на България.
И го направиха - играха разкрепостено,красиво,вдъхновяващо.
Ясен Петров напълно логично не пусна в игра Вачев,Жеков,Моралес и Петър Костадинов,които висят с картони.Но 90-те минути на стадиона под Аязмото показаха,че те си имат достойни заместници.Впечатление прави вече твърдо налагащия се юноша Владимир Костадинов,който отново записа пълни 90 минути и върви по стъпките на Георги Илиев,последния талант от школата на Черно море,който успя да пробие.
Мачът през първото полувреме бе що годе равностоен.Опасни ситуации имаше и пред Краси Колев и пред Стоян Ставрев.Пропуски направиха Христов и Генчев,а домакините изтърваха след като опасни удари на Куоки и Димитров излязоха в аут.Най-сериозния пропуск обаче бе на Масена Моке.В 40-ата минута той от един метър не успя да простреля Ставрев.
През второто полувреме Черно море бе пълновластен господар на терена.
Атаките към вратата на беройци се заредиха една след друга.Още в 50-ата минута конгоанеца Моке се реваншира за пропуска от първото полувреме.
Стоянов центрира прострелно и нападателят с лятащ плонж с глава отбеляза за 0:1.В тези минути блестеше Владимиров,който вършееше по двата фланга и бе неударжим за крайните защитници на заралии.До края логично паднаха още голове - 3 на брой.Първо в 76-ата минута Симов се възползва от нескопосано избиване на Ставрев и на празна врата се отпуши - 0:2.Това бе първи гол за нападателят,откакто той дойде през зимата от Видима-Раковски.В 79-ата минута бе и единствената голова възможност за Берое през второто полувреме,но Данаил Митев нацели гредата.Като апотеоз на прекрасната игра на Владимиров бяха двата му гола,паднали съответно в 84-ата и 87-ата минута,оформили крайното 0:4.Първият се получи след силен красив удар на крилото с N 11,а при втория той с шпагат засече центриране,
изпреварвайки Ставрев.
Така Черно море постигна най-убедителната си победа като гост през този шампионат,и се изкачи на 6-о място,изпреварвайки Славия.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 0:4