Новини / Победа в Благоевград,Моке дебютира

Победа в Благоевград,Моке дебютира
29.04.06 20:55

Автор:Йордан Фотев
Черно море изигра блестящ тактически мач и бутна Пирин 1922 към "Б" група.Въпреки многото кадрови проблеми и прекроения състав за пореден път блесна треньорския талант на Ясен Петров.В този мач той не можеше да разчита на наказания Владимиров и контузените Лопеш,Стоянов,Моралес,Мирчев и Христов.
.За втори път след гостуването в Петрич шанс да започне титуляр получи юношата Владимир Костадинов.Игралия като дефанзивен халф срещу Нафтекс Янко Костурков отново бе върнат на десния бек където замени Лопеш.Другите промени бяха включването в халфовата линия на Адилсон,а Индзаги партнираше в атаката на Симов.Мачът започна
 равностойно,като така премина и цялото първо полувреме.
Ясен Петров бе добре затворил постъпите към Краси Колев.Много добре се представиха централната двойка защитници Вачев-Милошевич,които не оставиха никакви шансове за нападателите на Пирин 1922.Единствените възможности за благоевградчани бяха един далечен удар на Манолев в 27-ата минута,който обаче бе неточен и едно слизане към вратата на Атанас Николов,което също завърши безрезултатно.За Черно море най-деен в атака бе Индзаги,който както обикновено тормозеше противниковите бранители с финтовете си.
Далеч по-интересно бе второто полувреме.Още в 46-ата минута съдията Красимир Йосифов отсъди дузпа за Пирин 1922 в една ситуация,при която Николов изкочи срещу Краси Колев и бе фаулиран от вратаря.Потърпевшия изпълни наказателния удар, но бомбеният му шут
 мина над гредата. Този пропуск прекърши амбициите на домакините и те " наляха оловото  в краката ".От своя страна Черно море тръгна по-сериозно да атакува.Така се стигна и до 53-ата минута.Слави Жеков изпълни по перфектен начин един корнер и качи топката на главата на бранителя Сашо Александров,който технично я вкара в долния десен ъгъл за 0:1.В 68-ата минута в игра се появи новият конгоански напада-
тел Масена Моке,като това беше дебют за чернокожия футболист.Две минути по-късно той дори отбеляза гол,който обаче бе отменен заради
засада.Оттук до края домакините заложиха на натиск,който обаче беше
хаотичен и не създаваше проблеми за ариегарда на "моряците".В 90-ата минута дебют за Черно море записа и левия халф Андре Маркейро,който бе привлечен още през зимата но досега не получава-
ше шанс.
Така Черно море записа победа,с която доказа,че играе единствено за себе си и не го интересува борбата между другите отбори в групата.
След края на мача Ясен Петров заяви:
"Много съм доволен от представянето на моите футболисти и от победата като гост.Имахме големи проблеми за този мач,заради липсата на петима основни играчи.Това бе и причината в стартовия списък да има едва 16 играча.Определено имахме шанс при дузпата,
но съм доволен от себераздаването и желанието на моите момчета".

ПИРИН 1922 - ЧЕРНО МОРЕ 0:1