Новини / Победа в посредствен мач

Победа в посредствен мач
23.04.06 20:06

Автор:Йордан Фотев
Черно море победи с 1:0 почти изпадналия Нафтекс в посредствен мач.Старши треньора Ясен Петров бе избрал вече традиционната схема 4-3-3.Нито един от тримата играчи,които бяха под въпрос Моралес,Стоянов и Генчев не се появи в игра.Като ляв бек този път действа Сашо Александров,а на мястото на Моралес бе изтеглен Янко
Костурков.
Мачът се разви според очакванията.С постоянни атаки на "моряците" и "бетон" от страна на "петролено зелените" играли този мач в жълто.Въп-
реки това все нещо липсваше в завършващата фаза.През първото полувреме много дейни по фланговете бяха Христов и Владимиров.
Коренно им противоположеше в центъра Симов,който с всеки изминал мач доказва,че не става за Черно море.На два пъти Владимиров изкачаше на стрелкови позиции,но ударите му бяха неточни.Все пак в 36-ата минута той отбеляза изключително красив гол.Александров напредна от ляво,подаде на Владимиров,който падайки със странична ножица прехвърли Чворович за 1:0.
На полувремето Ясен Петров направи най-логичната смяна,като смени инертния Симов с Донижьо Индзаги.Неговото влизане внесе допълнителна агресия в нападението на Черно море.На няколко пъти бързите му пробиви поставяха в комични ситуации защитниците на Нафтекс,но втория успокоителен гол така и не падаше.В 75-ата минута след изпълнение на корнер Да Силва стреля с глава,но топката мина на сантиметри от страничната греда.Малко по-късно голмайстора Владимиров направи пропуска на мача.Слави Жеков го изведе зад гърба на бургаските защитници,той пое топката и от 2 метра стреля в тялото на вратаря.Първата и единствена  голова възможност за Нафтекс бе в 93-ата минута.Ценов успя да се отскубне от ляво напредна
и изкочи очи в очи с Краси Колев,но ударът му бе вещо избит от вратаря.
Така Черно море постигна изключително важни три точки,но не успя да убеди с играта си.Все пак не трябва да бъдем максималисти,защото по
време на мача ясно си пролича,че след 5-те мача за 12 дни футболисти-
те са смачкани от умора.
А за отбора на Нафтекс каквото и да се каже все ще бъде много.
Най-обобщаващото за всичко което се случва в бургаския отбор е възгласът "Б група",който ехтеше от 20-те гостуващи фена,и който беше предназначен за собствения им отбор.

ЧЕРНО МОРЕ-НАФТЕКС 1:0