Новини / Първа загуба за Ясен Петров

Първа загуба за Ясен Петров
20.04.06 09:33

Автор:Фотев
В мач от 23-и кръг на TBI "А" група Черно море загуби на "Г.Аспарухов" от Левски с 3:1.Това бе първа загуба на Ясен Петров начело на "моряците".
Въпреки това той за сетен път показа,че няма да се съобразява с когото и да било и излезе с 3-ма нападатели.Изненадата бе включването на гвинейския дефанзивен халф Адилсон Суарес,който замени отсъстващия Даниел Моралес.От своя страна Левски излезе с титулярният си състав,който мачкаше до скоро в Купата на УЕФА.
Мачът,който се игра под проливен дъжд,започна с невероятен натиск на "сините".Още в 7-ата минута Телкийски изпълни корнер,Краси Колев се намеси неубедително,и Бардон от границата на наказателното поле стреля в опразнената врата.Този гол засили още повече атаките на Левски.В следващите 7-8 минути те пропуснаха да вкарат втори гол след  три пропуска на Йовов и един на Е.Ангелов.Много силно по крилата играеха Йовов и Телкийски,които постоянно си сменяха местата и объркваха защитата на "зелено-белите".Логичното се случи в 16-ата минута. При едно балонно центриране на Телкийски вместо да се намесят Вачев и Милошевич оставиха Боримиров необезпокояван да овладее и да отбележи за 2:0.Този втори гол поуспокои малко софиянци и те намалиха темпото на игра.От своя страна Черно море започнаха да поглеждат и към вратата на домакините.Така в 27-ата минута при една атака топката попадна в Слави Жеков,който от 25 метра с много красив прехвърлящ удар матира Георги Петков и намали за 2:1.Веднага след изпълнението на центъра Йовов пое топката,навърза двама и центрира,Бардон стреля с глава,а ударът му спря в ръката на Милошевич.Съдията Ристосков реши да отсъди дузпа.Зад топката застана Йовов,чийто удар бе блестящо спасен от Колев.Последва меле,при което играчи в сини фланелки стреляха на четири пъти,но ударите им бяха блокирани от вратаря и защитниците пред него.
Оттук до края на първото полувреме мача се успокои,като единствено в 44-ата минута Е.Ангелов излезе очи в очи с Краси Колев,но стреля слабо в аут.
В началото на второто полувреме Ясен Петров  решен да постигне поне точка набързо извърши трите си смени.Играта напуснха Христов,Симов и Адилсон,а на тяхно място се появиха Индзаги,Да Силва и Костурков.
В тези първи минути Черно море бяха по-дейни.В 52-ата минута Владимиров нахлу на скорост,слаломирайки между Томашич,Миланов и Топузаков,но в последния момент топката му избяга.В 55-ата минута при едно центриране Владимиров стреля опасно с глава на метър от вратата.В този момент Левски се стреснаха,че могат и да не спечелят мача и тръгнаха отново да атакуват масирано.В 58-ата минута влезлия като резерва Георги Иванов стреля със задна ножица,но единствено успя да контузи Станислав Стоянов.В 65-ата минута страхотен удар на С.Ангелов бе с мъка избит от Колев.8 минути по-късно,обаче вратаря бе безпомощен.Отново "Пелето" стреля от границата на наказателното поле,топката се отби от горната греда и спря в мрежата за 3:1.Веднага след гола Левски отново пропусна да отбележи.Друга смяна на Мъри Стоилов Домовчийски напредна от ляво и пусна успореден пас към Гонзо,който обаче в последния момент бе пресечен от Стоянов.
До края може да се отбележат два удара от далеч на Боримиров и М.Иванов,които излязоха в аут.
След мача двамата треньори заявиха:
Станимир Стоилов:"Доволен съм от играта на моите футболисти.Побе-
дихме с 3:1,а освен това създадохме още доста голови положения.За съжаление проявихме старата си слабост-не успяваме да реализираме по-голямата част от положенията.Що се отнася до гола на Черно море мога да заявя,че това не беше феърплей.Имаше нарушение срещу Ричард и той бе на земята.Гостите обаче продължиха да играят и отбелязаха гол.За съжаление дъждът направи тежък терена за игра.Тук искам да кажа,че при сух терен няма отбор в България,който да ни победи".
Ясен Петров:"Проспахме първите 25-26 минути и допуснахме елемен-
тарни грешки при головете на Левски.Освен това не бяхме свежи,а и ни липсваха някои играчи.Имам и забележки към определени футболисти,
но това ще им го кажа на разбора след мача.Иначе определено съм доволен за старанието на отбора като цяло".

ЛЕВСКИ-ЧЕРНО МОРЕ 3:1