Новини / Черно море-Литекс 1:1,очаквахме повече

Черно море-Литекс 1:1,очаквахме повече
02.04.06 20:11

Автор:Фотев
Черно море изигра мач,в който бе далеч от класата която показа срещу Левски,но все пак успя да измъкне една точка.Ясен Петров бе заложил на схема 4-3-3,която му е предпочитаната откакто дойде във Варна.Защитата бе в познатия вид Лопеш и Стоянов отдясно и отляво,а в средата Милошевич и Вачев.В халфовата линия след изтърпяното наказание се завърна Моралес,който бе подпомаган от Жеков и Костадинов.По крилата действаха Христов и Владимиров,а Симов бе навърха на атаката.Като цяло
двубоят бе мъжки с много достойнства,а голови положения имаше и пред двете врати.Още от 1-ата минута Черно море тръгнаха да атакуват,но това отвори много пространства за контраатаките на "оранжевите",които създадоха по-чистите голови възможности през първото полувреме.Така
още в 6-ата минута Новакович с дълго подаване намери Петър Златинов,
чийто много силен удар от воле бе отразен от Краси Колев.Последваха нови акции на "моряците",които обаче завършваха или с балонни центрирания или с неточни завършващи пасове.В 27-ата минута Литекс можеше отново да поведе.Дълго извеждащо подаване прехвърли Милошевич и Вачев и попадна в словенския национал Новакович,който от 12-13 метра сам срещу вратаря стреля над гредата.В 33-ата минута дойде и най-добрата възможност за Черно море да открие резултата.Слави Жеков стреля от фаул но коварният му параболичен удар бе отразен с мъка от Вутов.
Така развръзката в мача остана за второто полувреме.То започна отново с няколко голови възможности за Литекс.Те обаче не доведоха до гол.Така се стигна и до може би единствената грешка на рефера в двубоя.Златинов загуби топката на тъча от Лино Лопеш,и изключително грубо и неспортменско го изрита,но главния съдия Станислав Тодоров му спести червения картон.В 71-ата минута Литекс успяха да стигнат до гол.След изпълнение на тъч Сандриньо се разходи в наказателното поле и наказа грешката на защитата.Оттук нататък инициативата бе изцяло за Черно море.В 75-ата минута Моралес с глава пропусна да изравни.6 минути по-късно обаче това направи влезлия като резерва Индзаги.Той пое една топка от ляво, дриблира между защитниците на ловчанлии и със страхотен удар от около 18 метра забоде кълбото в горния десен ъгъл на Вутов.Така се стигна до равенството,което с оглед на показаното бе най-справедливия резултат.В зрителите обаче остана усещането,че Черно море може мнoго повече.

Черно море-Литекс 1:1